همسرت خیانت کرده و نمیدانی باید چکار کنی!

بسياري از ما این تجربه دردناک را داشته ایم. در این مواقع از خود می پرسیم:آیا اشتباهی از من سر زده است؟ آیا به مقدار کافی خوب نبوده ام؟

“خیانت رابطه ی مخفیانه شخصی متاهل با کسی است که همسر قانونی وی نیست” و این رابطه ی مخفیانه ابعاد مختلفی را در بر می گیرد که میتواند جسمی، احساسی، مالی و … باشد”

خیانت همسر,خیانت به همسر,ریشه‌های خیانت به همسر

تشخیص خیانت همسر

آیا خیانت علامت های مشخصی دارد؟

علامت های خیانت بسیار گسترده و در حالت های مختلف، متفاوت هستند. نوع رابطه هم بسیار اهمیت دارد. به همین علل پیدا کردن فهرستی از رفتارهایی که علامت های خیانت باشند، بسیار دشوار است. با این حال شما میتوانید به تغییرات هشدار دهنده حساس باشید.

دیر به منزل امدن، تلفن های مخفیانه، تغيير عادات جنسی، بی توجهی، اظهار خستگی میتوانند علامت های خیانت باشند، ولی امکان دارد به علل دیگری هم اتفاق بیفتند. در واقع هر نشانه ای علت قطعی برای خیانت نیست و تفسیر های مختلفی از یک رفتار میتوان ارائه داد .

علاوه بر این، کنکاش برای پیدا کردن علامت های خیانت سبب تحریک تردید و شک بیشتر می شود. به عنوان مثال آیا همسرتان پس از هر ارتباط تلفنی به شما توضیح می دهد که با چه کسی حرف می زند؟ این رفتار میتواند شما را مردد و مشکوک تر کند و پس از مدتی عادت کنید هر گفت و شنودی را بی سبب رصد کنید.

پس از خیانت همسر

شما امکان دارد بخواهید فورا از طريق شبکه های اجتماعی، تلفن، یا ایمیل تمامی افرادی که می شناسید را از کاری که وی با شما انجام داده است آگاه سازید. نفس عمیقی بکشید. با دلیل و براساس منطق رفتار کنید و از کارهای شتابزده و بدون فکر خودداری کنید.

به خاطر داشته باشید که حتی چنانچه حالا بنظر غیر ممکن برسد، ولی ممکن است بتوانید مشکلات رابطه ی خویش را حل کنید. با گذشت زمان ممکن است حس کنید که میتوانید وی را ببخشید.

چنانچه تمام اشنایان و دوستان خویش را متقاعد کرده باشید که همسرتان با سنگدلی تمام به شما خیانت کرده و باعث رنج دیدن شما شده است و اینکه باور کنند همسر شما را مثل یک هیولای دیو صفت تصور کنند، میتواند قبول دوباره وی بعنوان همسر شما را برای آن ها هم بسیار دشوارتر سازد و عکس العمل های خانواده و دوست های شما میتواند حتی هنگامی که مشکلات وخشم موجود بین شما و همسرتان رفع شده باشد برای رابطه ی شما باعث مشکلات متعددی شوند.

خیانت همسر,خیانت به همسر,ریشه‌های خیانت به همسر

نحوه برخورد صحیح با خیانت همسر

آیا ممکن است همسرتان را ببخشید؟

آری، میتوانید همسر خود را دوباره با شور و اشتیاق واقعی دوست داشته باشید. تنها باید یاد بگیرید چطور وی را ببخشید.

بخشیدن یک همسر خیانت کار بسیار سخت است. ولی با گذشت زمان مطمئنا میتوانید انجام دهید. همه ما ضعف ها و اشتباهاتی مختص به خودمان داریم.

هیچ کدام از ما نمی توانیم بگوییم کامل هستیم. خود شما هم دارای نقص هایی هستید و در مواردی احتیاج به دادن فرصت هایی برای جبران هستید. بنابراین چنانچه همسرتان خواستار فرصت برای تلافی کردن خطایش است، به او این فرصت را بدهید. بخشش، بخش بزرگی از زندگی است.

با شخص خیانتکار چطور رفتار کنیم؟

– سریع و بدون فکر عکس العمل نشان ندهید:نباید واکنش انفجاری داشته باشید و یک دفعه بخاطر خیانت همسرتان تصمیم به جدایی بگیرید. شما احتیاج دارید قدری به خودتان زمان بدهید تا همه جنبه ها را بررسی کنید؛ درواقع لازم نیست تمام توجه خویش را به خیانتی که به شما شده است، جلب کنید.

– به هر شخصی که از راه میرسد ، نگویید همسرتان به شما خیانت کرده است :سرزنش افراد دیگر در اغلب مواقع خوش آیند نیست؛ ولی چون مسئله را لو داده اید، ناگزیر هستید آنرا تحمل کنید و دقیقا در اینصورت است که حال شما بدتر می شود و بنابراین همین مسأله سبب می شود تا دیرتر مسائلتان حل شود.

– نقش افرادی را که هیچ اتفاقی برای شان نیفتاده است، بازي نکنید:چنانچه بخواهید منکر اتفاقی که برایتان رخ داده است بشوید، تردید نکنید که اوضاع بدتر خواهدشد؛ زیرا با این کار اثرات منفی در روحیاتتان بوجود می آید که در آينده واضح قابل مشاهده خواهدبود. انکار این که همسرتان خیانت نموده است ، سبب می شود وی به ادامه این کار ترغیب شود.

– تا موقعی که مطمئن نشدید، حکم صادر نکنید:اشخاص خیانت کار برای این که از خودشان دفاع کنند، به آسانی دروغ می گویند؛ پس نخست باید مطمئن شوید، بعد از آن سوال های مرتبط با موضوعی که ذهنتان را مشغول کرده است ، بپرسید تا مسأله روشن شود.

جلوگیری از خیانت همسر با 10 راه زیر
واکسن خیانت رسید

– سعی نکنید برای حل مسأله با شخصی که همسرتان با وی رابطه دارد ، تماس بگیرید :کاملاً طبیعی است که شما بخواهید با شخصی که وارد زندگیتان شده است، برخورد کنید، ولی باید بدانید که این کار مطلقا فایده ندارد و جز پایین آمدن وجهه شما چیز دیگری در پی نخواهد داشت. حال که متوجه شدید چه باید و نبایدهایی وجود دارد ، بهتر است سراغ راهکارهایی برای شخص خیانت دیده برویم.

خیانت همسر,خیانت به همسر,ریشه‌های خیانت به همسر

پس از خیانت همسر

کارهایی که باید در چنين شرایطی انجام دهید موارد زیر هستند:

گام نخست:در ابتدا از پایان رسیدن رابطه ای که با شخص دیگری داشته مطمئن شوید

نخستین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید آیا همسرتان رغبت دارد این رابطه را تمام کند یا نه. شخصی که با همسرتان در رابطه بوده ديگر نباید در زندگی شما باشد. شاید برای این کار لازم باشد همسرتان شغلش را عوض کند یا در شهر دیگری زندگی کنید.

چنانچه همسرتان راضی به این کارها شود مطمئن می شوید که ۱۰۰ درصد تعهدش را جدّي گرفته است. پس از اینکه از تعهد او مطمئن شدید زمان این رسیده که ببینید کجای کار غلط بود و چرا؟

گام دوم:در مورد مشکلی که پیش آمد حرف بزنید

درمان فوری و بدون درد کیست مویی

پد تاخیری مردانه با استفاده سریع و آسان

زمانی را برای حرف زدن در مورد مشکل پیش آمده تعيين کنید. بهتر است زمانش همان روزی نباشد که متوجه این مسئله شده اید. حداقل ۵ روز آنرا به تعویق بیندازید نه بیشتر. هنگامی که هر دو از نظر ذهنی امادگی کافی برای حرف زدن در مورد چنين مسائلی داشته باشید.

شخصی که خیانت کرده باید آماده پاسخ دادن به هر سوالی باشد تا تمام شک و شبهه ها از بین برود. در اصل باید مشکل را ریشه یابی کنید و بفهمید علت اصلی این اتفاق چه چیزی بوده است. ریشه مشکل این است که بدانید به چه دلیل و چه چیزی سبب شده بین شما و همسرتان فاصله بیفتد. مشکل از چه زمانی آغاز شده است؟ آیا هر دو متوجه ایجاد این فاصله شده بودید؟ جواب دادن به این سوال ها بسیار مهم و بحرانی است.

گام سوم:از حرفه ای ها کمک بگیرید

خیانت مشکلی جدّي است که زوج ها به تنهایی نمی توانند آنرا حل کنند. چنانچه میخواهید ازدواج سالمی داشته باشید از مشاوره های ازدواج کمک بگیرید. اهمیت مراجعه به مشاور کم تر از دندانپزشک نیست.

قصد شما این است که مشکل را حل کنید ولی چنانچه درست این کار را نجام ندهید اسیب بیشتری به رابطه خواهید رساند. یک سری مشکلات زناشویی ریشه ای وجود دارد که یا با گذر زمان معلوم می شود یا به وسیله شخصی که از بیرون به رابطه نگاه می کند.

گام چهارم:رابطه بهتر و صمیمی تری بسازید

بعد از اینکه تمام صحبت ها را کردید و توافق کردید که مشکل را به کلی فراموش کنید زمان بهتر کردن رابطه رسیده است.این کار در آغاز شاید بعد از اینهمه گفتگوهای سنگین زیاد راحت نباشد ولی بهتر است هر چه زودتر سلامت را به رابطه خویش بازگردانید. هنگامی که زمان بیشتری را با هم بگذرانید یا هر کاری که رابطه شما را بسازد. پیاده روی کنید، مسافرت بروید، شام به رستوران بروید یا جایی که در نخستین دیدار با هم اشنا شدید.

خیانت همسر,خیانت به همسر,ریشه‌های خیانت به همسر

جلوگیری از خیانت همسر

برای جلوگیری از خیانت همسر نیازهای زیر را رفع کنید:

پس از صحبت های متعدد با صدها زن و مرد درباره ی نیازهای هیجانی، ده نیاز که برای اغلب افراد که در اولویت قرار دارد، کشف شده.

این نیازها عبارتند از:

نیاز به تحسین

محبّت

گفت و گو

پشتیبانی خانوادگی

تعهد خانوادگی

پشتیبانی مالی

راستگویی و روراستی

جذابیت جسمانی

بازسازی رابطه و ارضای جنسی


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *